Ponedjeljak, 21 Prosinac 2015 23:46

Vukovar - ŽOK Rovinj 3:1

Napisao

Rovinjske odbojkašice nisu se uspjele revanširati Vukovarkama za domaći poraz. Domaće su igračice bolje otvorile susret, odvojile se na 10:7 i 16:12 te tu prednost preko Novalić i Majer održavale do kraja prvog seta usprkos svim nastojanjima Rovinjki, koje su tijekom ovog tjedna trenirale u okrnjenom sastavu, da im zaprijete.

Gubitak prvog seta nije uzdrmao gošće koje u drugoj dionici ne dozvoljavaju domaćim igračicama da se rezultatske odlijepe i nakon cijelog niza poravnanja
uspijevaju spasiti dvije set lopte i rezultatom 28:26 stići do poravnanja. Na žalost, nakon briljantnog izdanja u drugom setu, Rovinjke s takvom igrom nisu nastavile u trećem, dapače djelovale su kao pročitana knjiga, puno su griješile te uz nesigurnost na prijemu i slab izlazak na mrežu bile lak plijen za Vukovarke koje su odmah povele s 9:1, potom “pobjegle” na 19:7 i do kraja svojim protivnicama dopustile da uknjiže samo deset poena. Očito je
bilo da su se odbojkašice Rovinja “ispuhale” u drugom setu jer premda su u četvrtoj dionici pružile bolji otpor, domaće su igračice u završnici djelovale s puno više svježine i razriješile sve dileme, a gošćama umanjile nadu da